Parafia Rzymskokatolicka pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Dębnie-historia Proboszczów i Administratorów
Pierwszym proboszczem parafii rzymskokatolickiej w Dębnie został ks. Jan Ramocki, który przybył wiosną 1945 roku i zamieszkał na plebanii. Początkowo msze były odprawiane w ochronce. 21 lipca 1945 roku poświęcono nowy cmentarz. Dzięki staraniom proboszcza, 26 sierpnia 1945 roku odwiedził Dębno biskup Franciszek Barda, który wybierzmował pierwszą grupę nowych parafian. Po adaptacji budynku cerkiewnego kościół Podwyższenia Krzyża Świętego został poświęcony 12 września 1945 roku. Ks. Ramocki czynnie uczestniczył w życiu wsi, m.in. opiniując rodziny ukraińskie. Wiosną 1945 roku dzielił zgaszone wapno pomiędzy mieszkańców. Spotkały go też niebezpieczne wydarzenia, jak napad na plebanię. Proboszczem był do 9 października 1946 roku, po czym przeniesiono go do Stale. Umarł 9 czerwca 1991 roku i został pochowany na cmentarzu parafialnym w Świlczy.
Po odejściu ks. Ramockiego wikariuszem ekspozytem parafii został ks. Marcin Tunia. W darze od sąsiednich parafii Dębno otrzymało kapę, monstrancję i dzwon. Dnia 21 maja 1950 roku wieś odwiedziło dwóch biskupów: Franciszek Barda oraz Wojciech Tomaka. Dzięki ofiarności mieszkańców, w 1952 roku Jan Felczyński z Przemyśla odlał dla parafii nowy dzwon, który poświęcił ks. dziekan Augustyn Cybulski. Dzięki staraniom ks. Tuni powstał nowy cmentarz, ponieważ miejsce dotychczasowego okazało się nieodpowiednie ze względu na podmokły teren. 24 kwietnia 1958 roku ks. Tunia odszedł z parafii Dębno do Giedlarowej.

Na miejsce ks. Tuni przyszedł ks. Alojzy Michalski, wikariusz z Sarzyny. W wyniku zarządzenia władz państwowych, ze szkół została usunięta nauka religii. Proboszcz przeniósł katechezę do plebanii, za co kilkakrotnie płacił karę. We wrześniu 1966 roku ks. Michalski, na skutek znacznego pogorszenia się stanu zdrowia, trafił do szpitala w Sarzynie. Po przewiezieniu do Rzeszowa zmarł 8 grudnia 1966 roku. Pochowano go na cmentarzu parafialnym Rzeszów – Staromieście.
Kolejnym proboszczem został ks. Adolf Mroczek, dotychczasowy proboszcz w miejscowości Końskie, powiat Brzozów. Pod jego nadzorem, w 1979 roku przeprowadzono remont kościoła. Dnia 3 sierpnia 1992 roku, po 26 latach pracy w parafii, ks. Mroczek zmarł. Pochowany został na cmentarzu w Dębnie.
Po śmierci ks. Mroczka, proboszczem parafii został ks. Jan Mromliński.
W roku 2016 ks. Jan Mromliński przechodzi na emeryturę i kolejnym proboszczem w parafii został ks. Tadeusz Barcikowski.

ks. Tadeusz Barcikowski *2016 – …*